17:09
Вистава "Передчуття"

    Учні 10 класу відвідали виставку «Передчуття». Метою проекту  є огляд художніх висловлювань на тему українських буремних явищ останнього року у часовій перспективі.

    Роботи, представлені у експозиції, створювалися не лише під час Революції Гідності і дій в АТО. Деякі з них виникали за рік, а то й за два до цих подій. Цей інтуїтивний процес, що приніс свої плоди у вигляді мистецьких творів і подарував назву проекту.

    «Передчуття» це поліфонія жанрів і форм реагування на дійсність в живописі, графіці, репортажній світлині, інсталяції, витинанці, літературних і журналістських текстах тощо. Всі вони не залишають байдужими і ставлять перед нами низку питань, зокрема:

     Стан напруги, тривоги, руйнування – яким чином вони впливають на людину? Викликають паніку, страх, або, навпаки, змушують діяти, і подібні миті є можливостями для розвитку? Що відбувається всередині кожного, як людина реагує і «освоює» нову дійсність?

     На виставці було представлено широку палітру засобів вираження: портрет, міський і природний пейзаж, сюжетна картина, фантасмагорія, абстракція, примітивізм, анімалістка, сатиричне осмислення дійсності… Чимало картин сповнені містичними переживаннями (скажімо «Вона чекає світанку» Наталії Коробової або «Колесо часу» Євгена Прокоф’єва).

     Деякі роботи вже отримали всеукраїнське визнання (як портрети національних героїв виконані Михайлом Дяченком). Якісь твори покликані провокувати глядача на суперечливі емоції, зокрема картини Віктора Лукашева «Я не сепаратистка», «Титушка» та інш. Одна з картин цього художника «Вони повернуться» винесена на афішу проекту. На ній зображені традиційні персонажі українського фольклору «гуси-лебеді», які відлітаючи на зиму до теплих країв завжди знаходять дорогу назад.

    Таким чином символізуючи відродження і прагнення попри усі поневіряння повертатися додому, вони оповідають про Героїв, які не вмирають і тих, хто не зраджує своєї батьківщини, які б перешкоди не стояли на їхньому шляху.

Джерело 

Категорія: Шкільні події | Переглядів: 177 | Додав: ludmila_krukova5 | Теги: Вистава Передчуття | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar