18:07
Україна на 42 місці в рейтингу вищої освіти

У підсумковому світовому рейтингу вищої освіти 2014 Україна займає 42-е місце

15 травня опублікований третій випуск рейтингу Universitas 21, який оцінює національні системи вищої освіти.

Universitas 21 - єдиний у світі рейтинг національних систем вищої освіти, який вказує на кращі освітні системи кожної країни і складається на основі успіхів у чотирьох областях: «ресурси», «середовище», «зв'язки» і «випуск».

Компонент «ресурси» охоплює державні витрати, загальні витрати, витрати у ВНЗ на дослідження і розробки. Модуль «середовище» включає в себе кількісний індекс політичного та нормативно-правового середовища, гендерний баланс студентів і викладачів. Компонент «зв'язки» включає взаємодію з бізнесом і промисловістю, чисельність іноземних студентів, наукових статей, написаних з міжнародними партнерами, а також інтернет-комунікації. «Випуск» охоплює дослідження та їх вплив, наявність університетів світового класу, кваліфікацію робочої сили.

Доповідь 2014 включає всього 50 країн, які окремо оцінювалися в чотирьох зазначених областях, а також в цілому. Автори дослідження з Мельбурнського інституту прикладних економічних і соціальних досліджень, а також Університету Мельбурна (Австралія) працювали з 24 показниками у всіх цих чотирьох областях, що дозволило їм створити детальну картину системи вищої освіти в кожній країні.

За підсумками 2014 р. кращими 10 країнами стали: США, Швеція, Канада, Данія, Фінляндія, Швейцарія, Нідерланди, Великобританія, Австралія і Сінгапур. У список кращих 10-ти увійшли ті ж країни, що і в 2013 році.

У загальному рейтингу найбільші зміни торкнулися Швейцарії, яка опустилася на три позиції, Китаю, рейтинг якого виріс на 8 позицій, і України (мінус 7 позицій).

У підсумковому рейтингу 2014 Україна займає 42-е місце в цілому, маючи рейтинг 28 по «ресурсах», 43 по «середовищу», 44 по «зв'язках» і 38 по «випуску». Україна також входить до топ-10 країн за видатками на вищу освіту у відсотках від ВВП. Проте, витрати на одного студента не великі.

Також Україна займає 48-е місце за публікаціями наукових робіт і публікаціями на душу населення. За рівнем кваліфікації робочої сили Україна займає досить високе 14-е місце.

Якщо оцінювати рейтинг в цілому, то Україна втрачає очки через те, що не має флагманського університету в Шанхайському рейтингу топ-500. Якщо врахувати рівень ВВП на душу населення, то загальний рейтинг України покращиться до 37 позиції, хоча він все одно нижче, ніж очікується для такого рівня ВВП.

Переглядів: 285 | Додав: Stepne-s | Теги: Україна на 42 місці в рейтингу вищо | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar