19:23
Подорож до міста Лева

    За традицією в кінці травня учні Степненської школи подорожують містами України. Цього разу мандрівники знову відвідали Львів. Це не перша екскурсія до цього чудового міста, адже його не можна не любити. Львів… це ніби окрема країна. Плямиста, як мапа. Застиглість заглибин вузьких бічних вуличок, закам’янілі тіні Личаківського кладовища, летючість Високого замку. Місто, яке зачаровує з першого погляду. Кожна вуличка Львова наповнена стародавнім шармом, ароматами кави, духом романтики й вражаючою архітектурною довершеністю. Екскурсія розпочалася зі старої частини Львова серця міста, що й нині задає сучасний ритм історії. Знана у всьому світі Площа Ринок ніколи не буває пустою. Бруківкою Площі завжди мандрують туристи, відпочивають поважні львів’яни, гуляють закохані пари. У центрі Площі розташований знаменитий «львівський Біг – Бен» - Ратуша, історія якої розпочалася ще на початку XIV століття. У день прибуття нашої групи жителі Львова святкували День вишиванки, тому усі пам’ятники Площі були одягненні у національні вишиті сорочки. Потім екскурсанти відвідали Палац Корнякта (Італійський дворик) – унікальна пам’ятка епохи Відродження. Із середини XVII століття Палац перейшов у власність родини польського короля Яна ІІІ Собельського , а у 1908 році дворик з Палацом викупило місто і вже більше ста років при ньому працює історичний музей. Зараз на території Італійського дворика проводять джазові та класичні концерти. У теплі дні в ньому можна посидіти за чашкою запашної кави.

Львівський «Біг-Бен» Львів – це місто-феєрія, місто-загадка з своєрідною неймовірною атмосферою старого полісу. Одним із невід’ємних елементів історико-архітектурного ансамблю міста є Личаківське кладовище – музей під відкритим небом. Учням запам’яталися грандіозний меморіал слави воїнів УГА, польських військове кладовище 1918 -1920 рр. На території цвинтаря екскурсанти побували біля поховань видатних постатей: Івана Франка, Соломії Крушельницької, Станіслава Людкевича, Ігора Білозіра та інших. Цікавою була розповідь гіда про життя и творчість видатного українського композитора Володимира Івасюка. За пропозицією гіда учням на знак пошани до митця запропонували заспівали пісню Івасюка «Червона рута». Проникливий спів зацікавив екскурсантів із Німеччини та Польщі, які зупинилися послухати дітей зі Степного.

Могила Івана Франка на Личаківському кладовищі У місті Лева саме леви вражають своєю різноманітністю. Протягом п’яти років історики рахували зображення левів на будинках,пам’ятниках, скульптурах та арках. Результати приголомшують – у місті 4,5 тисячі лев’ячих зображень. Автор досліджень Юрій Гайда, який видав книгу «Леви Львова» провів майстер-клас по виготовленню шоколаду зі зображенням лева. Діти власноруч робили шоколад і кожного був свій неповторний лев. Виготовлений шоколад подорожуючі вирішили подарувати своїм мамам та бабусям.

Майстер – клас по виготовленню шоколаду У Львові багато цікавих місць та пам’ятників. Вражаючою є монументальна композиція «Тарас Шевченко піднімає хвилю національного відродження». Це перший монумент встановлений у Львові після проголошення незалежності України. З великою зацікавленістю оглядали діти Часовню Боимів, костел Святої Магдалини, Бернардинський костел, каплицю Трьох святителів. Усього перелічити неможливо. Звичайно, не можна було не віддати дань великої пошани засновнику міста – Данилу Галицькому. Мандрівники зупинилися на Галицькій площі і поклали квіти Великому князю і королю. Потім учні кидали монетки у фонтани біля оперного театру з мрією відвідати ще хоч раз це прекрасне місто.

Монумент «Тарас Шевченко піднімає хвилю національного відродження» На мою думку, у Львів весна приходить не за календарем: з початком тепла біля кав’ярень та ресторанів з’являються літні майданчики над столиками яких розкриваються різнокольорові парасольки. І навіть дощ у Львові особливий, бо саме він робить колорит міста неповторним. Так і хочеться сказати словами українського барда Г. Кричевського: «Тут найсмачніша в світі кава, і ти найкращий в світі Львів».

 Олена Момот. Фото: Момот О., Тимохіна О. .

Категорія: Шкільні події | Переглядів: 136 | Додав: Stepne-s | Теги: Подорож до міста Лева | Рейтинг: 2.5/6
Всього коментарів: 0
avatar