18:08
Початок вступної кампанії буде перенесений на 7 липня

                                                            Прийом вузами документів від абітурієнтів розпочнеться на тиждень пізніше

Через два тижні, 3 червня, розпочнеться основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання, результати якого необхідні для вступу у вузи. Цього року на ЗНО зареєструвалися 297 тис. абітурієнтів, що на 25 тис. менше, ніж торік. Через окупацію Криму ЗНО на півострові проводити не будуть. Про це в ефірі програми «Сніданок з «1+1» розповіла перший заступник міністра освіти на науки Інна Совсун.

Відповідно кримські абітурієнти мають перереєструватися для проходження тестування на материковій частині. Це вже зробили 600 дітей, хоча на основну сесію реєструвалися 13,5 тис.

Крім того, через військові події на Сході України взагалі скасували основну сесію ЗНО на Донеччині та Луганщині. У Міносвіти рекомендують абітурієнтам перереєструватися на додаткову сесію, що пройде в липні.

«Піклуючись, насамперед, про безпеку учасників зовнішнього оцінювання, гарантування конфіденційності тестових матеріалів, забезпечення рівності умов проходження ЗНО всіма його учасниками, ми вимушені прийняти рішення про перенесення термінів проведення зовнішнього оцінювання для абітурієнтів, які проживають на території Донецької та Луганської областей, на додаткову сесію», - ідеться в повідомленні Українського центру оцінювання якості освіти.

Результати основної сесії ЗНО абітурієнти отримають наприкінці червня – на початку липня, а результати додаткової – 24-25 липня.

Крім того, цього року будуть змінені терміни прийому документів у вищі навчальні заклади. Якщо торік документи починали приймати 1 липня, то цього року – 7 липня. Прийом документів планується завершити 30 липня.

«Було вирішено зменшити вагу балів шкільного атестата – тож бали в атестатах будуть рахуватися в шкалі 60 балів. До цього рахувалося в шкалі 200 балів. Дуже просто для випускника порахувати, скільки буде балів за атестат – слід його середній бал у 12-бальній системі помножити на п'ять», - пояснює Інна Совсун.

Переглядів: 145 | Додав: Stepne-s | Теги: Початок вступної кампанії буде пере | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar