13:10
День рідної мови

DSC_0739     Щороку 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови, що був започаткований у 2000-му році ЮНЕСКО. Цьогоріч із задоволенням долучилися до святкування вихованці гуртків «Юний кореспондент» та «Декоративно-ужиткового мистецтва» на базі Степненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
    Учні гуртка «Юний кореспондент» під керівництвом Мальчевської Віталіни Іванівни мали змогу відчути красу рідної мови, подискутувати над питанням впливу слова на людину, сформувати негативне ставлення до лихослів’я, сповна насолодитися чарівністю української пісні Зоряни Рощук «Україна» та живістю вірменської поезії у виконанні Геворгян Інеси. Присутні були збентежені авторським віршем «Важка ноша», присвяченим героям Небесної сотні, у виконанні Солоділової Лоліти. Призерка районного конкурсу учнівських творів «Про Запорізькій край з любов’ю» (в рамках святкування 80-річчя утворення Запорізького району Запорізької області) Страшкулич Ангеліна зачитала фрагмент власного есе «Запоріжжя».
     Вихованці взяли участь у конкурсі на кращого знавця українського правопису «Майстер української орфографії – 2019», який передбачав написання диктанту «Україна в нас одна».
     На святі була представлена виставка робіт «Квітни, моя Україно!» учнів гуртка «Декоративно-ужиткового мистецтва», яка вкотре підтвердила, що його вихованці надзвичайно талановиті та сповнені творчого натхнення. До уваги були запропоновані як колективні так і індивідуальні роботи учнів: картини вишиті з бісеру, вироби з дерева, паперу (квілінг), ляльки-мотанки, обереги «Птах-щастя», «Нерозлучники», фотороботи, малюнки, виконані в різних техніках, поробки з пап’є-маше, тканини, картини з природного матеріалу та багато іншого.
     Невід’ємною частиною будь-якого народу є традиції, які бережуть витоки рідного слова. Члени гуртка «Декоративно-ужиткове мистецтва» під керівництвом Крюкової Людмили Владиславівни долучилися до витоків народної культури України, дізналися про історію виникнення декоративно-прикладного мистецтва, існуючі техніки та виготовили старовинну народну ляльку-в’язанку «Сонячний кінь». У слов’янській культурі кінь – це символ енергії й сили. Ця тварина була помічником богів, воїнів – козаків і, головне, хліборобів. Кінь – працьовитий, войовничий дух. Створення коників сягає давніх часів, не загубилось воно і серед наших днів. У добрі старі часи люди вірили, що іграшка – це не просто розвага для дитини, що вона може оберігати, лікувати хвороби, допомагати в житті, впливати на долю.
     День рідної мови в Степненській школі пройшов урочисто, усі учні отримали масу задоволення, збагатилися духовно, проявили творчу активність, що сприяла формуванню всебічно і гармонійно розвиненої особистості, вихованню поваги до національної культури.

 

DSC_0724DSC_0705 DSC_0686DSC_0673 DSC_0646DSC_0628 DSC_0617DSC_0581 DSC_0572DSC_0559 DSC_0502DSC_0495 DSC_0471DSC_0458 DSC_0530DSC_0815

 

Категорія: Дитяча творчість | Переглядів: 108 | Додав: Stepne-s | Теги: День рідної мови | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar