10:57
7 квітня Всесвітній день здоров'я

Всесвітній день здоров’я відзначається в день створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, устав якої було прийнято 7 квітня 1948 року. У 2012 році гасло Всесвітнього дня здоров'я – «Старіння і здоров'я. Здоров'я додає життя до років». Результати численних наукових досліджень свідчать, що життєвий цикл людини "закладений" на генетичному рівні і становить 120-140 років. Однак в Україні більшість людей, у тому числі пов'язаних з медициною, скептично ставляться до цих цифр. З іншого боку, середня тривалість життя у високорозвинених країнах (Японія, Ірландія, Швейцарія) вже перевалила за 80 років, а до 2050 року, за прогнозами вчених, вона досягне 100 років, тобто людство неухильно старіє.
        У зв'язку з цим виникає проблема "здорового старіння". Цей термін припускає збереження гарної фізичної форми та інтелекту, сексуальної функції, ведення активного способу життя.
        Хвороби "заробляються" в молодості, а до літнього віку люди пожинають плоди байдужого ставлення до свого організму. Разом з тим резервні можливості різних органів і систем досить міцні та стійкі.
Неважливо, скільки людині років. Учені прийшли до висновку, що ходьба по 40 хвилин на день, кілька разів на тиждень допомагає зберегти пам'ять, а також підтримувати старіючий мозок в гарній формі. Заняття спортом у віці від 10 до 30 років роблять кістки міцніше в старості. Вживання алкоголю та паління тютюну прискорює процес старіння організму і збільшує ризик виникнення раку.
        Загальне зниження рівня смертності, яке розпочалося у розвинених районах світу у XIX столітті і поширилося на всі регіони в XX столітті, є одним з головних досягнень людства. Вчені встановили, що найбільш щасливі люди у віці 74 років.

Переглядів: 151 | Додав: Stepne-s | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar