Оновлено 20.01.2017 року

«Усі ми різні, але нас єднає Добро»

Справжня доброта виростає із серця людини.

Усі люди народжуються до­брими.

Конфуцій

   Благодійна проектна діяльність виступає умовою системи виховної роботи в процесі життєдіяльності учнівської молоді та формування відповідних ставлень. У процесі благодійної діяльності у дітей і молоді формується здатність у являти себе на місці іншої людини, бачити і вирішувати проблеми, приймати рішення і погоджувати з ними свої дії, утверджуються найкращі людські якості — доброта, милосердя, благочинність тощо.

   Благодійна діяльність у сучасному навчальному закладі сприяє формуванню у під­ростаючого покоління гуманістич­них і громадянських, моральних і духовних цінностей, визначенню мети та змісту життя, дотриманню життєвих позицій і переконань, які є основою людського самовизна­чення у світі.

   Під гаслом благодійного проекту «Усі ми різні, але нас єднає Добро» проходили благочинні заходи у Степненській зш І-ІІІ ступенів:

   1) В рамках національно-патріотичного виховання учні школи взяли участь у обласній національно-патріотичній акції «Подаруй прапор українському солдату» (жовтень 2015р.), у благодійному проекті «З Луганщиною разом!» (вересень 2015р.), у обласному конкурсі фотоаматорів «Країна моя-Україна» (учні 6 класу Бересток К. та Вишневський Є. посіли ІІІ м.),  «Допоможи воїну АТО», «Великодній кошик солдату». Заходи висвітлено на ТРК Запоріжжя  та каналі ТВ-5, на сайті школи.

   В жовтні та березні проведено благодійний ярмарок. Закуплені продукти, листи від учнів, малюнки, плакати, обереги відправлено військовим мотострілкового батальйону 23 с.Павлополь Донецької області за допомогою волонтера Олени Ярошенко.

   Проведено зустрічі з учасниками АТО військовослужбовцями Національної гвардії в/ч 30/29 Стрельбицьким Сергієм Анатолійовичем, Мєдвєдєвим Ігором Вікторовичем, Остапенко Василем.

   2) До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проведено операцію «Забуті могили», акція «Допомагаємо ветеранам Великої Вітчизняної війни, які живуть поруч з нами» (5-11 класи). Приведено в належний вигляд обеліск та пам’ятник загиблим (9, 11 класи).

Висаджено кущі калини разом з ветеранами Другової світової війни .

   3) До Міжнародного дня громадян похилого віку та дня ветеранів проведено акцію «Ветерани живуть поруч», благодійну акцію «Вітальна листівка» (5-11 кл.). В рамках акції відвідано ветеранів війни Сєргєєву М.І., Стрюка М.О., Самохатку І.Ф., Янушевського П.І., Любименка І.Д.

   4) Вже традицією стало вітати ветеранів педагогічної ниви Кольцову Л.М., Добровольську Л.С., Ільчук О.В., Кривчак Г.А., Кириленко М.Г.  з Днем знань, з Днем учителя, з Міжнародним жіночим днем.

    5) В рамках екологічного виховання школярів взяли участь у районному екологічному марафоні «Довкілля – 2016» у квітні 2016 року; обласному етапі конкурсу «Парад квітів біля школи» листопад 2015р; обласному етапі акції «Годівничка»; у Всеукраїнській акції «День зустрічі птахів»; у Всеукраїнській акції з благоустрою «За чисте довкілля» (упорядкування смітників, облаштування території та її озеленення).

    Добрі справи не вимагають матеріальних затрат, адже доброта в основі своїй безкорислива, а милосердя – безкінечне.

   Реалізація добрих справ сприяла прояву серед дітей і дорослих найкращих людських рис: доброзичливості, співчуття, турботи, прагнення допомогти.

   Отже, результати реалізації добрих справ стали поштовхом до: гуманізації стосунків між вчителями та дітьми, практичного засвоєння вихованцями моральних і духовних цінностей, формування навичок практичної допомоги іншим людям, формування стратегії життєвої поведінки у суспільстві, розширення зони контактів вихованців з навколишнім світом, створення умов для самореалізації особистості у різних видах діяльності.

   Зараз можна побачити навкруги багато горя і біди, але ми повинні жити і сіяти добро в людських душах, бути милосердними вже сьогодні. Тож нехай оживає істина стара: «Людина починається з добра!».